Ako nakupovať na Aliexpress, návody slovensky, recenzie z Číny

Autor: Slovenský Aliexpress
piatok, 27 septembra, 2019

Komentáre: pridaj komentár.

Převzato z českého portálu o Aliexpress – www.ALIRECENZE.cz

 

 

01 – Co je Aliexpress a prečo nakupovat v Číne ★★★★★

 

Ahoj všetci,

všimla som si, že niektorí z Vás nepoznajú Aliexpress.com alebo sa tam bojí nakupovať, pretože presne neviete, čo od toho môžete očakávať. Preto som si pre Vás pripravila sériu videí o nakupovaní na Aliexpress.com a dúfam, že Vám tým spríjemníte a uľahčíte nakupovanie na Aliexpress.com.

Pre tých, ktorí Aliexpress nepoznajú, tak pre začiatok poviem, čo to Aliexpress.com vlastne je.

Aliexpress.com je katalóg čínskych výrobcov a predajcov rôzneho tovaru. Aliexpress.com si dal za cieľ zjednotiť, čo najviac výrobcov a predajcov na jednom mieste. Na stránkach Aliexpress.com nájdete viac ako milión druhov tovaru. Nájdete tu úplne všetko, čo Vás napadne. Dokonca ma prekvapilo, že na Aliexpress.com môžem kúpiť aj svetla do auta, elektroniku, oblečenie, vybavenie domácnosti, dekorácie, záhradný nábytok a mnoho ďalšieho. Výhodou je, že u veľa tovaru je poštovné do ČR zadarmo.

Mnoho českých výrobcov a zľavových portálov predáva tento tovar tu v Českej republike. To je tiež jeden z hlavných dôvodov prečo som sa rozhodla Vám Aliexpress.com predstaviť a umožniť Vám, tak rovnakú možnosť nakúpiť si lacné a kvalitný tovar z Číny. Napríklad ja sama som si na zľavovom portáli zlavadna.sk kúpila náramok za 100 Sk, ale na Aliexpress.com ho môžete kúpiť za necelý dolár, tj. Zhruba 0,85 EUR.

V tomto videu Vám ukážem, ako sa môžete sami na portál pozrieť a v nasledujúcom videu už si ukážeme, ako sa na Aliexpress.com zaregistrovať. Do vyhľadávača jednoducho napíšete Aliexpress.com. Tu už vidíte úvodnú stránku, ktorá je plná akčných ponúk predajcov. Po ľavej strane je panel s kategóriami, v ktorých môžete ďalej vyhľadávať a filtrovať podľa potreby. Uprostred vyskakujú akčné ponuky a po pravej strane sú časovo obmedzené ponuky. Nižšie sú zobrazené najpredávanejšie výrobky tohto týždňa. Ďalej je tu ponuka nových výrobkov, ale keď na ňu kliknete, tak sa dostanete do stálej ponuky, ako keby ste išli klasickou cestou. Táto sekcia je pre rôzne značkový tovar, obliečky, oblečenie, elektronika a ďalšie. A tu sú kontakty na zákaznícky servis Aliexpress a pravidlá nakupovania na Aliexpress.

Nezabudnite mrknúť na ďalšie video: Ako sa registrovať na Aliexpress.com

 

 

02 – Ako se registrovať na Aliexpress ★★★★★

Ahoj všetkým,

aby ste mohli na Aliexpress nakupovať, tak je dôležité sa najprv zaregistrovať. Táto registrácia Vám umožní objednať si tovar, komunikovať s predajcom, sledovať svoje zásielky a platby. Z prvého videa už viete, ako sa dostať na úvodnú stránku Aliexpress.com. Akonáhle sa dostanete na úvodnú stránku, tak v pravom hornom rohu prejdite myšou na Join, rozroluje sa Vám ponuka s tým, že sa môžete buď prihlásiť alebo registrovať (Join). Vy kliknite na Join. Nemusíte ani čakať až sa rozbalí ponuka a rovno kliknite na Join. Po kliknutí na Join sa Vám zobrazí registračný formulár. Teraz si ho spoločne vyplníme.

Do kolónky email address napíšete svoj aktuálny email, ktorý budete používať pre nakupovanie na Aliexpress.com. Na tento email budete dostávať informácie o platbách, doručenie tovaru alebo správy od predajcov. Tento email budete tiež používať pre svoje prihlasovanie na Aliexpress.com. Do kolónky name napíšete, najprv krstné jmeno tj. First name a potom priezvisko last name. Do ďalšej kolónky create password napíšte heslo, s ktorým sa budete na Aliexpress.com prihlasovať. Heslo musí mať najmenej 6 znakov a najviac 20 znakov. Potom musíte svoje heslo potvrdiť a napísať ešte raz, tj. Kolónka confirm you password. Kolónka enter the code below slúži len na overenie a znamená to, že máte prepísať nižšie uvedené znaky do kolónky. Ak nemôže znaky prečítať, tak kliknite na refresh the code a zobrazí sa Vám ďalšia ponuka znakov, ktoré môžete prepísať. Registrácia na Aliexpress.com je zdarma. Ak kliknete na view agreement, tak sa Vám zobrazí podmienky členstva a mali by ste si ich preštudovať. Ak, ale na to nemáte čas, tak iba zaškrtnete a tým ste potvrdili, že s podmienkami súhlasíte. Teraz už len stačí kliknúť na create you account, čím potvrdíte vytvorenie nového účtu.

Potom sa prihlási na email, ktorý ste uviedli pri registrácii. Príde Vám tam potvrdzovací email od Aliexpress.com. Email otvorte a kliknite na uvedený verificaton link, tým potvrdíte svoju registráciu. Následne sa dostanete na stránku Aliexpress a Vaša registrácia je týmto dokončená.

Nez začnete nakupovať, tak sa pozrite na video: Ako vyhľadávať na Aliexpress.

 

 

04 – Ako vyhľadávat na Aliexpress ★★★★★

 

Zdravím všetkých, ktorí nakupujú alebo sa chystajú nakupovať na Aliexpress.com

v tomto videu sa pozrieme na to, ako na Aliexpress.com vyhľadávať tovar. Existujú dve možnosti, ako začať s nákupom tovaru. Buď viete presne, čo hľadáte a napíšete kľúčové slová vyhľadávacieho okna. Odporúčam používať anglické slovíčka. Takže napríklad si chcete kúpiť tričko s potlačou srdca, tak napíšete do vyhľadávača t-shirt with heart. Aliexpress Vám aj sám ponúka, v akej sekcii si prajete vyhľadávať, či dámske alebo panské, takže si vyberiete, čo zodpovedá vašim požiadavkám najpresnejšie a kliknete na vyhľadávanie, na lupu.

Zobrazili sa Vám všetky tričká, ktoré majú na sebe potlač srdce. Teraz môžete zadávať ďalšie kritériá, ktoré Vám uľahčia vyhľadávanie. Určite odporúčam zadať doprava zadarmo, dajte pozor, nech máte napísané doprava do Českej republiky. Ďalej môžete zadať, že chcete zobrazovať iba najlepšie hodnotené ponuky. Ďalšou možnosťou je vybrať 1 kus, tzn., Že sa Vám budú zobrazovať len ponuky, kedy predajca predáva po 1 ks, takže si nemusíte týchto tričiek objednať 10 ks. Ja som si napríklad takto objednávala nohavičky, kde minimum bolo 5 ks. Ďalej si môžete nechať zobraziť len výpredajové tovaru. Ďalej je možnosť zobrazovať tovar len od predajcov, ktorí sú v túto chvíľu online. To odporúčam v prípade, že potrebujete niečo rýchlo vyriešiť s predajcom, napríklad dodanie tovaru alebo presnú veľkosť trička. Pri filtrovaní môžete tiež zadať finančné a množstevné hranicu, v ktorej sa chcete pohybovať.

Ďalším radením je radenie podľa počtu objednávok, podľa toho ako dlho je produkt na stránkach alebo podľa hodnotenia predajcu. Ja si väčšinou vyberám podľa počtu objednávok, pretože ak si kúpilo toto tričko napríklad 2000 užívateľov, tak je väčšia pravdepodobnosť, že bude kvalitný, než ak by som si dala zoradenie podľa noviniek alebo predajcu. Tovar si môžete zoradiť aj podľa ceny, od najvyššej po najnižšiu a naopak.

Môžete si tiež nastaviť menu v aké chcete, aby sa Vám cena za produkt zobrazovala. Ja si nechávam doláre, ale ak niekomu vyhovujú napríklad eura, tak je tu tá možnosť. Bohužiaľ, tu nie je možnosť nastavenia na slovenské koruny. Tu môžete zobraziť cenu za ks. Ďalej môžete zmeniť náhľad zobrazenie položiek na stránku. Ak chcete, aby sa produkty zobrazovali pod sebou alebo vedľa seba, tak stačí prekliknúť na tomto políčku.

Podľa toho aká si zadáte kritériá, tak sa Vám zobrazí určitý počet položiek.

To bola teda jedna z možností, ako vyhľadávať, a to v prípade, že ste vedeli, o čo kontrétně máte záujem. Môže sa ale stať, že si budete chcieť kúpiť niečo len tak pre radosť 🙂 Vrátime sa teda na hlavnú stránku Aliexpress.com. Dostanete sa tam jednoduchým klikom na logo vľavo hore. Ja sa väčšinou vrátim na úvodnú stránku a začínam s vyhľadávania. Takže chcela by som si kúpiť nejaké pekné šaty, tak idem na kategóriu oblečenie a doplnky, zobrazí sa mi rozšírená ponuka a kliknem na šaty. Ako vidíte je tu na výber z mnohých rôznych kategórií, takže odporúčam si ich prejsť a preklikať 🙂 Tu už môžete nastavovať kritériá vyhľadávania úplne rovnakým spôsobom, ako pri tričká s potlačou srdca.

A vo vyhľadávanie ešte nekončíme. Po ľavej strane si môžete zvoliť z akého materiálu by produkt mal byť, aký by mal byť výstrih šiat, dĺžka rukávov, potlač, dĺžka šiat, štýl, farba a veľkosť. To aký produkt sa Vám zobrazia nemusí zodpovedať presne Vašim kritériám, tak berte toto filtrovanie s rezervou.

 

 

05 – Ako zmeniť jazyk na Aliexpress ★★★★★

Ahoj všetci,

dnešné video je venované hlavne tým, ktorí neovládajú, tak dobre angličtinu a pre tých, ktorí preferujú v nastavení na Aliexpress.com skôr český jazyk. Prenastavenie jazyku je veľmi jednoduché. Nabehnete si na hlavnú stránku Aliexpress.com a v pravom hornom rohu kliknete na vyberte jazyk. Rozroluje sa Vám ponuka a vy v riadku language vyberie na vybrať jazyk a otvorí sa Vám ponuka jazykov, do ktorých si môžete stránky nechať preložiť. Kliknete načeština a potom na save. Okná sa zatvoria a stránky Aliexpress sa Vám preloží do slovenského jazyka.

Preklady stránok môžu byť nepresné a odporúčam teda používať nastavenia v anglickom jazyku. Tiež pre vyhľadávanie na stránkach používajte angličtinu. Ak nejaké slovíčko neviete, tak si ho preložte pomocou google prekladača.

 

 

06 – Ako jednoducho filtrovať produkty na Aliexpress ★★★★★

 

Ahoj všetkým,

dnes sa zoznámime s tým, ako jednoducho nakupovať na Aliexpress pomocou vyhľadávania produktov pomocou filtrovania. Skúsime si potrebné vyhľadať dámske šaty. Zadáme si kritériá, ktoré nám pomôžu vybrať šaty, ktoré budú pre nás najlepšie. Najskôr zaškrtneme jedno asi z najdôležitejších kritérií a to je Free shipping, teda doprava zadarmo. Ešte si skontrolujte, že sa zobrazuje doprava zadarmo do Českej republiky. Zvyčajne sa zobrazuje podľa Vašej registrácie Vaša krajina, ale ak chcete doručiť do inej krajiny, tak môžete zmeniť na filtračným paneli.

Ďalší filter, podľa ktorého môžete vyhľadávať je Top-Rated. Pri jeho vybraní sa budú zobrazovať len produkty, ktoré majú najlepšie hodnotenie.

Užitočný je tiež filter 1 PieceOnly, ktorý zobrazí tovar predávaný po 1 kuse. Niektoré tovaru je totiž predávané po balíčkoch, v ktorých je viac kusov. Napr. spodná bielizeň po 6tich kusoch alebo 2 kusy tričiek alebo tiež veľkoobchodné balenie 100 ks čiapok, plato prsteňov pod.

Tlačidlom SaleItems si zobrazíte tovar, ktorý je práve teraz v nejakej zľave.

Môžete si tiež zaškrtnúť tlačidlo Seller online a zobrazíte si tak tovar, kde je predajca online a môžete sa ho tak opýtať na bližšie informácie týkajúce sa tovaru, balenie či dopravy a nenašli ste tieto informácie v popise tovaru. U náhľadov tovar sa zobrazuje taká malá hlavička, ktorá značí prítomnosť či neprítomnosť predajcu. U predajcu, ktorý je práve online sa zobrazuje oranžová hlavička s ponukou chatovanie, a ten ktorý nie je Online je hlavička sivá a odkazuje na zanechania správy pre predajcu. Až sa predajcu prihlási, tak si ju prečíta a odpovie.

Dôležitým políčkom je vyhľadávanie podľa zadaných slov alebo vylúčením slov. U šiat si tam môžete zadať napríklad, že chcete hľadať kvetované šaty a vylúčiť tovar, ktorý obsahuje bez rukávov. Zobrazí sa tak iba šaty s kvetovaným potlačou s krátkym alebo dlhým rukávom. Samozrejme všetko záleží na predajcoch, ako tovar popísali, takže filter nie je 100%, ale nájde väčšinu Vami hľadaného tovaru.

U vyberaných šiat si tiež môžete určiť cenu, v akom cenovom limite chcete hľadať. Keď teda budete hľadať večerné šaty, tak sa nedá predpokladať, že budú za 5 dolárov, preto si určíte ako limit hľadania od 5tich dolárov a zadáte hranicu, koľko ste ochotní do šiat investovať. Určenie dolnej hranice je užitočné v tom, že si takto odfiltrujete veľa menej kvalitných šiat určených pre iné príležitosti, napr. Plážové šaty.

Ďalším filtrom s hodnotami od-do je množstvo, kde si môžete určiť koľko tovaru má byť v balení. To je užitočné napr. U spodnej bielizne, kedy si za rovnakú cenu môžete kúpiť napríklad 1 pár ponožiek alebo 6 párov. Každý predajca si náklady na poštovné premieta do tovaru v rôznej výške, preto tak veľké rozdiely. V našom prípade však máme zatrhnutý filter Iba jeden kus, preto nemusíme do okienok pre množstvo nič zapisovať.

V treťom riadku filtrov sú možnosti radenia tovar, vybrať si môžete len jednu možnosť zoradenia .. Prvá je tlačidlo Best Match, ktoré znamená, že vyhľadávanie prebieha podľa najlepšie zhody s hľadaným tovarom. Hneď vedľa si môžete tovar zoradiť podľa množstva objednávok, kde hneď vidíte, ktoré šaty sú na Aliexpress najpredávanejšie, najžiadanejšie as ktorými sú používatelia najspokojnejší.

Ďalšie radenie je Newest, tzn. podľa najnovších produktov. Nasleduje Seller rating, ktorým tovar zoradíte podľa názorov kupujúcich, ako tovar hodnotia. Posledná radenie je podľa ceny, kedy si môžete zoradiť tovar od najlacnejšieho po najdrahšie a obrátene. Toto radenie však moc nepoužívam, pretože po zoradení sa vždy objavia menej tovaru, ako keď sme klikli na zoradenie. Aliexpress tiež pod tým upozorňuje, že niektoré vynechal tovar, nesúvisiace s hľadaným tovarom, ale ak chcete, kliknite na konci riadku a zobrazí sa všetok tovar. Ani po kliknutí sa však nezobrazí všetko tovar, ktorý bol zobrazované pred seřazováním.

Na treťom riadku si vedľa možnosťou radenia môžete vybrať aj menu, v ktorej chcete nakupovať a zobrazenie ceny len za 1 kus. To je výhodné pri nákupe tovaru, ktorý sa predáva po balíčkoch s rôznym počtom kusov a potrebujete vybrať, ktoré bude pre Vás najvýhodnejšiu. Príkladom tak môžu byť napr. Pleťové masky, ktoré predajcovia ponúka v balíku po 2 – 5 – 10 alebo viac kusoch. Nie vždy totiž platí, že najvýhodnejšie sú väčšie balenia.

Posledný možnosťou tretieho riadku je možnosť vybrania si zobrazovanie tovar na stránke. Môžete si vybrať, či sa Vám tovar bude zobrazovať na riadkoch, kde uvidíte cenu tovaru a dopravy, meno a hodnotenie predajcu, počty objednávok a hodnotenie tovaru a informáciu o predajcovi, či je online. Alebo zobrazenie vedľa seba, kde vidíte len cenu tovaru a dopravy a ďalšie detaily sa zobrazia až po nabehnutí myšou na text či foto tovaru. Oba spôsoby zobrazenia majú svoje výhody, takže je lepšie vyskúšať oboje a potom sa rozhodnúť, ktorý spôsob Vám bude viac vyhovovať.

Teraz sme teda odfiltrovali a Aliexpress nám našiel cez 600 ponúk šiat, ale teraz ešte môžeme ďalej filtrovať podľa kategórií v ľavom menu. Tu si môžete u šiat vybrať materiál, typ výstrihu, dĺžku rukávov či šiat, štýl, potlač, farbu, veľkosť. Ako vidíte, možností na filtrovanie je naozaj veľa, ale nie je vhodné použiť všetky filtre, pretože sa Vám tak môžu odfiltrovať aj šaty, o ktoré by ste mali záujem. Vždy preto počítajte s tým, že predajcovia nie vždy správne tovar zaradí do správnej kategórie. Takže keď si tak napr. Vyberiete, že chcete zobraziť len a len zelené šaty, stane sa, že sa Vám zobrazia sem tam aj šaty iných farieb. A rovnako aj zelené šaty môžu byť zaradené do inej farebnej kategórie, ako je zelená. Vyberajte tak len filtre, ktoré sú pre Vás zásadné, napr. Dĺžka šiat. Ak budete chcieť prípadné nastavenej filtre zrušiť, kliknite len na krížik u vybraného filtra a filter aplikovaný na tovar sa tak zruší.

 

 

07 – Jak nastavit dodací adresu na Aliexpress ★★★★★

 

Zdravím všechny nakupující na Aliexpress 🙂

Dnes si ukážeme, jak si nastavit nebo změnit dodací adresu na Aliexpress.com.

Nejprve se přihlašte pod svůj účet. Pak klikněte na MyAliexpress, načte se Vám nová stránka a po levé straně na klikněte na Shipping Address. Dále na Add tzn. přidat.

Do políčka Contact name vyplňte své jméno, bez háčků a čárek. Potom vyberte Country Czech republic. Do kolonky Street adress napišete svoji ulici a číslo popisné. Do kolonky City vyplňte město, do State vyplňte Czech republic, kolonka ZIP, tak tam vyplňte poštovní směrovací číslo. Vyplňte telefonní kontakt, do country code napište předvolbu 420, Area code předčíslí operátora 777, do local number napište zbytek čísla. A teď už jen stačí potvrdit nastavení.

Pokud budete využívat více dodacích adres, tak pomocí Add můžete přidat stejným způsobem další dodací adresu.

Doufam, že Vám video pomohlo a těším se na příště!

 

08 – Jak přidat zboží do košíku a zaplatit ho na Aliexpress ★★★★★

 

Ahoj,

zdravím Vás u dalšího videa, které navazuje na předchozí video o výběru a filtrování zboží z Aliexpress. Dnes si ukážeme jak zboží zakoupit.

 

Vybrali jste si zboží, které se Vám líbí, v mém případě třeba toto černé tričko se zajímavými průstřihy na zádech znázorňující křídla. Můžeme si vybrat, jestli ho chceme v bílé nebo černé barvě, já si vyberu černou barvu a ve velikosti L. Nyní klikneme na Add to Cart / Přidat do košíku.

 

 

Objeví se okno, které nás informuje o tom, že zboží bylo do košíku přidáno, kolik kusů zboží máme v košíku celkem a dále se nás ptá, kam chceme přejít – jestli se podívat do košíku nebo pokračovat v nakupování.

My tedy přejdeme do košíku a podíváme se, co v něm uvidíme. Máme zde náhled zboží, které jsme vybrali i s vybranou barvou a velikostí. Na stejném řádku vidíme počet zakoupených kusů, cenu trička a úplně vpravo jsou detaily o dopravě – jakou dopravou bude zboží odesláno, cena za dopravu (v mém případě zdarma), doba doručování zboží (nejčastěji mezi 15-39 nebo 60 dny) a doba na vyřízení objednávky. Této doby si je dobré všímat již u nabídky zboží, než jej dáme do košíku. Prodejci uvádějí dobu od 2-60 dnů. Ve většině případů odešlou zboží do týdne od objednávky, ale někteří prodejci tuto dobu opravdu využijí a odešlou třeba až 54 den od objednání.

Doba na vyřízení objednávky je přesto jen orientační. V předvánoční době, v období nového čínského roku (únor) či při slevových akcích Aliexpress (11.11., výročí založení Aliexpress aj.) se tato doba prodejcům prodlužuje o 3-5 dnů. To znamená, že když má prodejce u zboží napsané, že zboží odešle do 7 dnů, zboží zakoupíte a Aliexpress potvrdí provedenou platbu, tak se Vám u objednávky objeví skutečná doba na vyřízení 10 nebo 12 dnů.

Dále zde vidíme souhrnnou cenu za zboží a cenu za dopravu. V mém případě je stejná jako se zobrazuje u trička, ale pokud od jednoho prodejce zakoupíte více položek, uvidíte zde cenu celkem za všechno zboží. Když nakoupíte od více prodejců, uvidíte zde jednotlivé objednávky se svým součtem za prodejce a dole na stránce částku za všechno zboží v košíku (od všech prodejců) a částku za dopravu.

Doporučila bych Vám si povšimnout také řádku pod zbožím – Store promotion. Jedná se o nabídku slevových kuponů od jednotlivých prodejců. Stačí kliknout na rozbalovací menu a hned zde vidíte, jaké slevy aktuálně daný prodejce nabízí. Můžete tak třeba zjistit, že jste si vybrali zboží za 23 dolarů a prodejce nabízí při nákupu nad 20 dolarů slevu 2 dolary. Hned vedle nabídky je oranžové tlačítko Get Now, stačí tak na ně kliknout a v košíku hned vidíte, že se Vám odečetla sleva 2 dolary z nákupu. Naopak když máte v košíku zboží třeba za 19,50 US a chtěli byste nabízený slevový kupon využít, stačí kliknout v košíku na název prodejce (nachází se nad zakoupenou položkou) a přejdete tak do jeho obchodu. Přidáte další zboží a kliknutím na symbol košíku v horním menu se opět dostanete zpět do košíku.

Nyní můžeme zboží zakoupit kliknutím na Buy all from this seller (koupit vše od tohoto prodejce) nebo pokud máte v košíku více zboží od různých prodejců, můžeme celý košík zakoupit najednou kliknutím na Buy all (koupit vše).

Klikneme tedy na nákupní tlačítko a dostaneme se na rekapitulaci objednávky před jejím potvrzením. Pokud byste ještě chtěli něco v objednávce upravit, můžete se ještě vrátit zpět do košíku, objednávka ještě nebyla odeslána k vyřízení. Jako první zde vidíme svoji adresu, kterou jsme zadali při registraci, v případě potřeby ji můžeme zde upravit kliknutím na Edit.

Na této stránce můžete změnit počet zakoupených kusů či zapsat ke kupovanému zboží poznámku pro prodejce. Většinou není potřeba nic vyplňovat, ale u některých prodejců zde můžete specifikovat barvu zboží či velikost, pokud neměl u zboží zaškrtávací políčko. V našem případě to byl výběr, zda chceme tričko černé nebo bílé. Pokud by nebyly v nabídce zaškrtávací políčka a v textu by bylo uvedeno, abyste do poznámky napsali, kterou barvu chcete poslat, napíšete to právě do těchto rámečků.

Pokud v objednávce neshledáme nic k úpravě, můžeme objednávku závazně potvrdit kliknutím na oranžové tlačítko Place order a tím je objednávka vytvořena. Přesměruje nás to na platební bránu Aliexpressu, kde vyplníme údaje o kartě. Vybereme vydavatele karty (VISA, Maestro nebo MasterCard), zadáme celé číslo karty, dobu platnosti (měsíc a rok v dvoumístném formátu, např. 01 18) a ze zadní strany karty opíšeme bezpečnostní kód karty. Pak už jen napíšeme jméno majitele karty (bez háčků a čárek, např. Sarka Reznickova). Zkontrolujeme zadané údaje a potvrdíme kliknutím na Pay My Order (zaplatit mou objednávku).

Na následující straně by se pak mělo objevit poděkování za provedenou objednávku a informace o úspěšné platbě. Nyní se tam zobrazuje také nabídka od Aliexpress na založení účtu Alipay. Založením účtu si uložíte platební údaje z karty a při příští platbě na Aliexpressu je tak nemusíte znovu ručně zadávat.

Do Vašeho e-mailu přijde informace o vytvořené objednávce a provedené platbě. Ve svém menu na Aliexpress uvidíte svou objednávku a informaci, že platba čeká na potvrzení od Aliexpress, které proběhne do 24 hodin. Obvykle to trvá několik hodin. Po potvrzení platby se začne prodejci odpočítávat čas na vyřízení a odeslání objednávky.

Další tipy pro nakupování si ukážeme v mých následujících videích. Mějte se moc hezky a doufám, že se opět uslyšíme příště.

 

09 – Jak zrušit nezaplacenou objednávku na Aliexpress ★★★★★

 

Ahoj,

 

máme tu další video, v kterém si ukážeme, jak zrušit na Aliexpress  nezaplacenou objednávku. Začneme nejdříve tím, že se přihlásíme a vstoupíme do svých objednávek – klikneme na My Orders.

Zde vidíme seznam objednávek, které jste na Aliexpressu vytvořili.

 

 

 

 

Vybereme si objednávku, kterou chceme zrušit. Rušit můžete jak objednávku zaplacenou, tak nezaplacenou. Nejdříve si ukážeme, jak zrušit nezaplacenou objednávku. V pravé části přehledu objednávek klikneme na Cancel Order (zrušení objednávky). Kliknutím se nám objednávka otevře a vidíme zde její status – objednávka čeká na zaplacení. My ji můžeme zaplatit nebo počkat až objednávka po 20ti dnech nezaplacení se sama zruší nebo ji rovnou zrušit.

 

V objednávce klikneme znovu na tlačítko Cancel Order a vyskočí nám okno, abychom upřesnili, z jakého důvodu si objednávku přejeme zrušit:

 

– už objednávku nechci, nemám zájem

– doba k vyřízení objednávky je příliš dlouhá

– prodejce zvýšil cenu v objednávce

– prodejce není schopen přepravit mé objednávky podle zvoleného způsobu přepravy

– prodejce neodpověděl na mou otázku/y (týkající se zboží či dopravy)

– zboží není na skladě

– jiné důvody

První dva důvody nijak neovlivňují činnost prodejce. Uvedením dalších důvodů je však prodejce postihován od Aliexpress, tedy kromě „jiné důvody“.

 

Vybereme tedy důvod zrušení objednávky a klikneme na Submit. Tím se změní status objednávky na Finished a je tak ukončena.

 

V případě, že objednávku jsme již zaplatili a například jsme našli výhodnější cenu v zítřejších SuperDeals, můžeme ji také zrušit. Záleží na tom, v jakém statusu se nyní objednávka nachází. Pokud jsme ji zaplatili před pár minutami či hodinami, stále se ověřuje platba a objednávku zatím zrušit nemůžeme. Musíme počkat, až Aliexpress platbu potvrdí a nám se v přehledu objednávek zobrazí čas pro vyřízení objednávky prodejcem a tlačítko Cancel Order. Musíme si však pospíšit, někteří prodejci mají zboží připravené k odeslání již během schvalování platby a po jejím schválení ihned potvrdí odeslání zapsáním sledovacího čísla. Objednávka je tak již poslaná a nelze ji zrušit. Můžeme však zkusit požádat prodejce o její zrušení zprávou v objednávce. Někdy mají prodejci přichystaná sledovací čísla na balíčcích, ale fyzicky mají balíčky ještě u sebe. Prodejce může, ale nemusí vyhovět!!!

 

Pokud tedy objednávka má platbu schválenou, v přehledu objednávek se objevilo tlačítko Cancel Order, můžeme na ně kliknout a zobrazí se nám objednávka. V objednávce jsou v záhlaví dvě tlačítka – Extend Processing Time (prodloužit dobu k vyřízení objednávky) a Request Order Cancellation (žádost o zrušení objednávky). Klikneme tedy na druhé tlačítko se žádostí o zrušení. Vyskočí nám stejné okno jako v případě nezaplacené objednávky, vybereme důvod zrušení a opět potvrdíme Submit. V tomto případě se však status objednávky změní na Awaiting Cancellation a informací, že žádost o zrušení objednávky byla prodejci odeslána a čeká se na její schválení. U objednávky i nadále běží beze změny čas pro její vyřízení. Nyní se ke zrušení objednávky musí vyjádřit prodejce. Pokud zboží vychystal a odeslal, ale nestihl ještě zapsat sledovací číslo do objednávky, tak žádost o zrušení nepotvrdí, protože je zboží již odeslané. Ve většině případů však žádosti vyhoví.

 

Může se také stát, že se s Vámi domluví na zrušení žádosti. Příkladem z vlastní zkušenosti je kupříkladu objednávka zboží, u kterého byla napsaná doba pro vychystání 7 dnů, po schválení platby se však u objednávky objevila doba pro vyřízení 21 dnů. Jako důvod zrušení objednávky jsem tedy vybrala, že doba pro vyřízení je příliš dlouhá. Během několika hodin se zprávou ozval prodejce, že zrovna tuto barvu trička má skladem a mohl by ji ihned odeslat. Souhlasila jsem, prodejce žádost o zrušení zamítl a ještě týž den zboží odeslal a napsal mi sledovací číslo.

 

Sami si ale žádost stáhnout nemůžete, i když si zrušení rozmyslíte (např. klikli jste na zrušení objednávky, vybrali důvod a poté jste zjistili, že jste vybrali špatnou objednávku třeba s podobným zbožím). Vždy musíte čekat na reakci prodejce – buď žádost potvrdí, nebo zruší.

 

Nyní když přejdeme na přehled objednávek, tak zde vidíme, že status nezaplacené a zrušené objednávky se změnil na Cancelled Order – Finished, takže vidíme, že objednávka byla dokončena zrušením. Pokud jsme rušili zaplacenou objednávku, tak se nám potvrzením zrušení objednávky automaticky vrací peníze zpět na účet. Nemusíme nikde žádat o jejich vrácení. Během několika dnů (nejčastěji do 2 dnů) se nám peníze připíšou na účet a u objednávky se zobrazuje stav Cancelled Order – Closed, což znamená, že objednávka byla i uzavřena.

 

10 – Jak nakupovat co nejlevněji na Aliexpress ★★★★★

 

Ano mozna si ted rikate, ze na aliexpress je vsechno tak levne a levneji snad uz ani nejde nakupovat, ale ja Vam ukazu, ze jde. Chtela bych timto navazat na video, ktre se venovalo tematu oblibenych polozek, takzvany wish list, list prani, kde jsme si rekli jak funguje snizovani cena a jejich oznameni.

Ano, ceny na ALiexpress jsou variabilni a meni se. Nevim zda existuje nejaky vzorec, podle ktereho se tohle meni, pokud by to nekde vedel tak to prosim napiste pod toto video, at to vime vsichni a at vsichni muzeme levneji nakupovat 😉 Pro mne nejlevnejsi cena, ktera je uvedena v komentarich u hodnocenych produktu (ukazes kde). Tam se podivam za kolik to koupili ostatni a pak vim o kolik jeste muze klesout cena. Treba jsem kupovala jsem si boty, ktere meli vyjit na 30 dolaru. ale v recenzich lidi co jsi ji kupovali predtim se automaticky objevuje cena, za kterou to koupili oni  a oni to koupili za $20. A tam jsem videl ze to koupili za 20 dolaru… tak jsem si to pridala do wishlistu a chodili mi oznameni o tom ze se cena snizuje, az jsem to nakonec koupila za 21 dolaru. Nechtela jsem riskovat to ze cena opet stoupne nebo produkt uz nebyl dostupny. Tohle se mi stalo prave u jedne krasne ruzove saly.

Na ALiexpress muzou ceny tedy jak klesat tak stoupat. Treba tricko, ktere jsem mela v kosiku dva dny a chtela jsem ho koupit, tak zmenilo cenu. A to jsem dostala oznameni ze zbozi, ktere mate v kosiku stoji mene. Ale opak byl pravdou, Takze to urcite kontrolujte.

Rada bych Vas taky upozornila na akce typu 11.11.2014, kde byl festival slev na Aliexpress.com. U jedne halenky, kterou uz mam doma byla „special cena“ za 8.99 a byla to cena za kterou jsem to bezne koupila. Jenze v tento den 11.11 nadhodnotili prodejci tuto cenu na 79.9 dolaru. Osobne jsme na teto akci nic nenakupovala, protoze zadnou velkou vyhodu jsem zde nevidela. Pokud mate nejake jine zkusnosti, tak je prosim napiste do diskuze na alirecenze.cz nebo do komentaru k tomuto videu. Rada se taky neco noveho naucim, protoze taky rada levne nakupuji 🙂

 

A ted si rikate, ze uz vite o levnem nakupovani vsechno a uz levneji to nejde. A opet Vam rikam, jde to … a to si ukazeme na dalsim videu s nazvem .. Jak získat 2% zpět z vašich nákupu na Aliexpress.com + 70Kc bonus pouze za registraci

 

 

11 – Jak si přidat zboží do seznamu přaní (WishList) na Aliexpress ★★★★★

 

Ahoj všichni

dalším trikem, který bych Vám na aliexpress chtěla představit je takzvaný wish list, neboli seznam oblíbených produktů Aliexpress.com

 

 

Po přidání zboží do tohoto seznamu už nemusíte dále vyhledávat zboží které se Vám líbí. Je to něco jako seznam přání 🙂 Velkou výhodou a hlavním důvodem vytvoření tohoto videa je právě to, že Aliexpress za Vás sleduje vývoj ceny u Vámi vybrané položky, kterou máte ve svém listu přání (wish list).

 

Ukázali / Ukázala jsme Vám jak pridatvat zboží do seznamu přání, teď Vám ukážu jak si ho odebírat. Aliexpress nemá automaticky nastaveno, že pokud si daně zboží z wishlistu koupíte, tak Vám zmizne z wishlistu. musiete si to ručně

 

 

12 – Jak se orientovat v produktových informacích na Aliexpress ★★★★★

Ahoj,

všechny Vás moc zdravím. Toto video navazuje na předchozí a týká se jak nejlépe se zorientovat v informacích na produktové stránce prodejce. Tedy když si prohlížíme zboží na Aliexpress, jaké informace na této stránce můžeme najít.

První co tedy vidíme, je název zboží a jeho hlavní atributy, podle kterých zboží vyhledáváme. Hned pod názvem je hlasování nakupujících na Aliexpress o daném výrobku, jak s ním jsou spokojeni. Hlasování je uvedeno v procentech podle udělených hvězdiček a v závorce je počet hodnotitelů. Můžete tak porovnat, zda zboží se 100% spokojeností je uděleno od jednoho nakupujícího nebo od stovek nakupujících. Vedle hodnocení vidíme počet objednávek tohoto zboží od konkrétního prodejce na Aliexpress. Můžeme se také setkat s tím, že prodejce má například 150 objednávek a žádné hodnocení zboží, protože zboží nedávno vystavil za dobrou cenu, lidé nakoupili a zboží je dosud na cestě k nim.

Pod hodnocením je uvedena cena zboží. Většinou bývá zboží ve slevě, takže je nejdříve uvedena přeškrtnutá cena před slevou a níže pak větším oranžovým písmem cena aktuální. Informace o procentu slevy se také zobrazuje na produktové fotografii – oranžová vlaječka v pravém rohu. Vedle ceny pak vidíme, jak dlouho tato cena ještě bude platit, což může být od několika hodin až po několik dnů. U ceny je také uvedena informace, že cena je za balíček zboží (lot, pack) nebo za kus (piece). Někdy jsou zobrazeny trochu klamavé fotografie s větším množství zboží a uvedena cena za 1 kus. Pokud nakupující toto přehlédne, může být poté následně velmi zklamán, když zásilku rozbalí.

V nedávné době jsem například viděla v SuperDeals Aliexpress nabídku na pěnové puzzle pro nejmenší. Na fotografii bylo puzzle složené z čtverců 3×3 ks a akční cena kolem 4 US. Nabídka mne také zaujala, proto jsem si ji otevřela. Kromě hlavní fotografie s rozloženým puzzle zde byla i další fotografie s detailem 1 kusu a pak fotografie zafóliovaného balíčku s 10ti kusy. Prodejce uváděl cenu za kus. Dle fotografií se tedy dalo předpokládat, že prodejce uvádí cenu za 1 kus balení. Při podrobnějším prostudování celé stránky jsem našla níže v textu, že cena je za 1 ks 30 cm x 30 cm, což je tedy velmi nevýhodná cena. Nicméně dole na stránce jsem si v hodnocení našla, že této „výhodné“ nabídky jen pro aktuální den již využilo více než 20 nakupujících a mnoho dalších jistě ještě přibylo, než nabídka skončila svou platnost. Takže na toto pozor! Pokud si nejste jisti, co za své peníze dostanete, hledejte buď podobnou nabídku zboží u jiného prodejce Aliexpress nebo můžete přímo prodejce kontaktovat. Zde je ale nutno počítat s několikahodinovým až několikadenním čekání na odpověď, málokdy prodejce reaguje ihned, ačkoliv je online.

U ceny je často uvedena i možnost, jak si cenu ještě více snížit. První možností je množstevní sleva (Bulk Price), která je uvedena v rozbalovacím menu pod oranžovou cenou výrobku. Kliknutím na šedý trojúhelníček se ukáže sleva, pokud si koupíte více kusů. Někteří prodejci uvádějí konkrétní nižší cenu, někteří ji mají uvedenu v % z původní ceny. Sleva na zakoupené množství je již od 2 ks, což je výhodné např. při nákupu oblečení, prádla, hraček apod. Druhou možností na slevu zboží je jeho nákup přes mobil či tablet naskenováním QR kódu.

Dále je zde dle druhu zboží uvedena nabídka na výběr barvy či motivu zboží a výběr velikosti (S-XXL či 1GB-64GB apod.). Na základě kombinace těchto výběrů se zobrazí výsledná cena, protože cena trička se může lišit podle velikosti (uvedena cena od-do).

Pod možnostmi výběru se zobrazuje Shipping, tedy cena za dopravu. Nejčastěji si asi všichni vybíráme cenu zdarma již při filtrování zboží, ale někdy je lepší si zaplatit za rychlejší dopravu, např. při koupi mobilu. Cena za dopravu je uvedena do naší země (viz pravý roh stránky Ship to a uvedena vlajka našeho státu). Pokud si tedy chceme vybrat jiný druh dopravy, klikneme na rozbalovací menu a zobrazí se nám ceny dopravy a přepokládané lhůty dodání – viz obrázek

Prodejci na Aliexpress nenabízí všechny možné dopravce, ale jen ty, s kterými má uzavřenu přepravní smlouvu, ale nejčastějšími dopravci bývá Fedex, UPS, DHL, TNT, EMS.

Při výběru přepravy zdarma se však také můžete setkat s tím, že prodejce free shipping nabízí jen do určitého množství téhož zboží, např. 3 stejná trička pošle zadarmo, ale při poslání 4 stejných triček se již zobrazí příplatek na dopravu, obvykle 0,50-5 dolarů. Příplatek se poté připočítává za každý další vložený kus.  Dále si také můžete vybrat zboží, u kterého je free shipping a v detailu zboží je informace, že zboží bude zasláno bez sledovacího čísla a pokud si přejete zboží zaslat doporučeně (se sledovacím číslem), abyste si v jeho obchodě koupili položku „dopravné“. Je to položka jako když kupujete zboží,  položku vložíte do košíku a prodejce ví, že má poslat zásilku doporučeně.

Pod celkovou cenou jsou 2 oranžová tlačítka pro nákup zboží. První tlačítko Buy now (kup teď) Vás po kliknutí přesměruje rovnou na potvrzení nákupu zboží a jeho platbu. Druhé tlačítko Add to Cart Vám zobrazí okno s informací, že zboží bylo vloženo do košíku a poté se můžete rozhodnout, zda si košík půjdete prohlédnout a případně zaplatit nebo zda chcete pokračovat v nákupu na Aliexpress.

Pod nákupními tlačítky je šedé srdíčko s nabídkou přidání zboží na List přání, jak jsme si již vysvětlili ve videu 11 – Jak si přidat zboží do seznamu přaní (WishList) na Aliexpress ★★★★★

Dále se zde může nacházet informace o slevových kuponech prodejce – stačí na ně kliknout a poté je využít v košíku před potvrzením platby. Pokud si jich však nevšimnete, v košíku jsou Vám také nabídnuty, takže si na ně můžete kliknout přímo v košíku.

Posledními informacemi v záhlaví zboží na produktové stránce Aliexpress je informace o možnosti vrácení zboží, když s ním nebudete spokojeni (poštovné do Číny hradí kupující) a informace o předpokládané době doručení, obvykle 39 – 60 dní. Pokud zboží do 60ti dnů od odeslání nedorazí, můžete požádat o vrácení peněz.

V pravé části stránky se vedle informací o ceně a dopravě zboží zobrazují informace o prodejci. Název obchodu na Aliexpress, oblast Číny, odkud je zboží zasíláno, počet hodnocení od kupujících a % spokojenosti s prodejcem.  V této části je i tlačítko na přidání prodejce mezi své oblíbené prodejce a informace o tom, zda je prodejce s současné době online. Pokud není, můžeme mu zanechat zprávu a on se v nejbližší době ozve.

Nyní se podíváme na bližší informace o vybraném zboží na Aliexpress. Hlavní atributy zboží jsou uvedeny v přehledu Item specifics. Obvykle jsou zde uvedeny materiály, z kterých je zboží vyrobeno, barvy, velikosti, délky, typy, druh příležitosti, ke které jsou určeny (svatba, narozeniny…) věkové určení (u hraček), pro koho je zboží určeno (muži, ženy), druh napájení, připojení a další.

Poté již následují informace prodejce o konkrétní nabídce zboží. Je zde např. uvedeno, že zasílá náhodnou barvu zboží, nebo si máte vybrat barvu a v objednávce ji napsat do poznámky. Nebo informace o způsobu zabalení, jak zboží používat, návod k ovládání, popis rozměrů a hlavně velké fotografie zboží, na kterých můžeme prozkoumat kvalitu výrobku.

V dolní části se pak zobrazují Feedbacky, tedy hodnocení ostatních kupujících. Zde si můžeme přečíst hodnocení kupujících za posledních 6 měsíců. Rozhodně doporučuji přečíst alespoň několik hodnocení, než zboží zakoupíte.

Mějte se hezky a těším se u dalších videí na viděnou

 

 

 

13 – Kdy se platí CLO a DPH za zboží zakoupené v zahrančí – Aliexpress

 

Ahoj  všichni,

dnešní video bude o tom kdy se platí clo a DPH z nakoupeného zboží na Aliexpress.com.

 

Daň z přidané hodnoty a clo vyměřují pracovníci celního úřadu při kontrole zásilek ze zemí mimo Evropskou unii.

Jak se vyměřuje clo a DPH?

 • do 22 Euro (28 USD) se neplatí DPH ani clo
 • DPH se vyměřuje u zásilek nad 22 Euro (28 dolaru) a tvoří 20 % z její celkové hodnoty (celková hodnota zásilky = hodnota zboží + poštovné + pojištění přepravy).
 • Clo se vyměřuje u zásilek nad 150 Euro  (187 dolaru) a tvoří 3–11 % z její celkové hodnoty (přesná výše cla závisí na typu zboží).
 • U zásilek v hodnotě nad 150 Euro je tedy nutné zaplatit clo i DPH.

Jak probíhá doručení zboží?

Čínské obchody k zásilkám většinou nepřikládají doklady a udanou cenu výrazně snižují. Pokud pracovník celního úřadu nemůže zjistit reálnou cenu zboží, vychází z rentgenových snímků. Po jejich prozkoumání se rozhodne pro jeden z následujících postupů.

 • Pokud reálná cena zásilky přibližně odpovídá udané ceně a nepřesahuje hodnotu k vyměření cla ani DPH, je předána České poště a doručena adresátovi.
 • Pokud reálná cena neodpovídá udané hodnotě zásilky, vyžádá si celní úřad doklady k určení skutečné ceny zboží (fakturu nebo výpis platby). Stačí tedy poslat vyžádané dokumenty celnímu úřadu, který určí reálnou cenu zásilky.
 • Pokud reálná cena zásilky nepřesahuje 22 Euro, je balík předán České poště a doručen adresátovi. Za uskladnění, ověření zásilek a zastupování při celním řízení si česká pošta účtuje poplatek 180 Kč.
 • Pokud je reálná cena vyšší, vyměří celní úřad DPH a clo (u zásilek v hodnotě nad 150 Euro). Vyměřenou částku uhradíte České poště před převzetím zásilky.

 

Shrnutí: Dopravci si účtují poplatek za vyřízení

 • Česká pošta (uskladnění a ověření zásilek): 96 Kč
 • Česká pošta (proclení): 180 Kč
 • UPS (odměna komisionáře): 260 Kč

 

Chci poprosit ty, kteří mají zkušenosti s proclením zboží a DPH, aby napsali do diskuze na stranky alirecenze.cz.

 

 

14 – Reklamace aneb jak otevřít spor na Aliexpress ★★★★★

 

Ahoj,

toto video je zaměřené na otevření sporu v případě, že vám zásilka v pořádku dorazila, ale se zbožím není něco v pořádku. Nejprve vám ukážu e-mail, který vám chodí od Aliexpress a určitě takové emaily neignorujte, protože vás upozorňují na to, že vám brzo bude končit vaše ochranná lhůta, tedy doba, kdy je možné potvrdit přijetí zboží nebo naopak jej reklamovat otevřením sporu kliknutím na Open Dispute. Nebo můžete tuto ochrannou lhůtu prodloužit kliknutím na Request to extend Purchase Protection (Žádost o prodloužení lhůty). Takže určitě tyto emaily neignorujte a dávejte si pozor na to, aby vám nevypršela tato lhůta.

 

 

Ted přejdeme na stránky Aliexpress, půjdeme do objednávek a tam si najdete zboží, které chcete reklamovat. Já tady mám připravené toto růžové tričko, na které chci otevřít spor. Otevření sporu můžete udělat buď kliknutím na Open Dispute nebo View Detail. Já třeba kliknu na Open Dispute, ale jinak byste se dostali na stejnou stránku i kdybyste kliknuli na View Detail. Tady je číslo objednávky, status, že zboží bylo prodejcem zasláno a právě tady je ten reminder (připomínka), že za 1 den a 14 hodin mi končí ochranná lhůta tohoto nákupu. Je tedy načase, abych otevřela spor, pokud nejsem s tímto nákupem spokojena. Kliknu na Open Dispute.

Tady je shrnutí k tomuto produktu, cena a prodejce, od kterého jsem tričko koupila. Teď si projdeme otázky, na které je tady potřeba odpovědět. Počátkem sporu je, aby jste řekli, jestli vám to zboží vůbec přišlo. Dáme ano, protože mi to tričko přišlo, ale musím vybrat problém z níže uvedených. U zboží buď neodpovídá materiál, barva, velikost, design nebo vůbec funkce a další. Produkt nefunguje správně nebo má nízkou kvalitu nebo je to padělaný produkt. Já zaškrtnu tu nízkou kvalitu. Potom se tu dále ptají, jestli obdrženého zboží bylo méně, než jste objednali, např. že přišel 1 ks zboží místo objednaných 2 kusů. Nebo zda přijatý balíček nebyl prázdný. Podle toho vyberete, co byl váš problém. Dále jestli to balení přišlo poničené – produkt nebo balení. Další otázka je na logistický problém, jestli byl balíček byl zaslaný špatnou metodou, než jste vybrali. Například DHL, když jste si vybrali free shipping přes někoho jiného. Já mám problém jen s nízkou kvalitou trička.

V další části formuláře po nás prodejce chce, abychom navrhli řešení, které by pro nás bylo přijatelné jako náhrada. Toto moje tričko stálo necelých 6 dolarů. Máme navrhnout, jestli chceme vrátit celou částku nebo částečnou částku. Já bych chtěla vrátit 70%, což dělá 4,12 dolarů. Je zde upozornění, že jakmile prodejce schválí tuto částku, tak vám budou peníze automaticky vráceny a tím bude objednávka uzavřena. Dále zde upozorňují, že pokud jste nakoupili za Aliexpress kupony, tak se vám kupony zpět nevrátí, tzn., pokud jste nakoupili za 50 dolarů a použili jste kupon na slevu 5 dolarů, tak by vám vrátili pouze těch zaplacených 45 dolarů. Zapsala jsem tedy 4,12 dolarů a jak vidíte, u zapsané částky mi tady vyskočila hláška, že můžeme psát pouze číslice 0-9 a místo čárky psát tečku, napíšu tedy 4.12.

Poslední otázkou je, zda chcete zboží vrátit zpět prodejci. Samozřejmě byste platili zpáteční poštovné, ale to já nechci, protože by to bylo pro mne zbytečně nákladné, proto dávám ne.

Potom do této části napíšete detaily, co s tím zbožím je. Já už mám text připravený, takže si ho do okna jen zkopíruji. Píšu, že po prvním nošení jsem zjistila, že se na pravé straně tričko páře a že jak může vidět na fotografiích, tak kdybych za tu nit zatáhla, tak že by se to tričko zničilo. Navrhuji vrátit peníze, minimálně 70% ze zaplacené částky. Nechci vracet tričko zpátky, protože je to drahé. Prosím o potvrzení mého návrhu, aby mi potvrdil, že mi bude vrácena ta částka, kterou požaduji.

Do okna lze napsat max. 512 znaků, ale tolik se asi nebudete rozepisovat. Text reklamace můžete napsat v češtině a přeložit přes překladač Googlu nebo napsat tady do diskuze Alirecenze.cz a někdo vám tam určitě poradí, jak to zformulovat.

Dále je tu přiložení fotek. Klikneme na Add Attachments (přidat přílohy). Mám tu připravené 4 fotky a opět vám chci ukázat, že nám tady opět vyskočila hláška, že přiložení selhalo, protože můžeme přiložit pouze 3 fotky a ve velikosti maximálně do 2 MB. Doporučuji si ty fotky před přiložením zkontrolovat a případně zmenšit. Kliknutím na remove odstraníme 4tou fotku, klikneme na submit a potvrdíme tak ten spor. Fotky se začnou načítat, po načtení se formulář zavře a naskočí informace, že se čeká na schválení od prodejce a pokud by neodpověděl do 4 kalendářních dnů, tak by byl spor uzavřen v náš prospěch. Tady je souhrn tohoto sporu a níže bude probíhat diskuze s tím prodejcem, ale to bych vám ukázala v dalším videu, jak ten spor probíhá a jak ten prodejce zareagoval.

 

15 – Reklamace a uzavření sporu s vrácením části peněz na Aliexpress ★★★★★

 

 

16 – Co znamená zmrazená objednávka na Aliexpress ( Frozen order ) ★★★★★

 

 

17 – Jak sledovat zásilky z Aliexpress ★★★★★

 

Ahoj,

v tomto videu si ukážeme, jak a kde sledovat zásilky z Aliexpress.com.

Informaci o tom, že zásilka byla odeslána nám přijde od Aliexpress upozornění e-mailem – v předmětu je uvedeno Your order 123456789 has been shipped. Od této doby nám začíná běžet doba pro doručení, která je obvykle 39 nebo 60 dnů. Přesná hodina a den ukončení této doby pro doručení je také uvedena v e-mailu, ale musíme brát v potaz časový posun, proto danou hodinu berte jako orientační.  Skutečný čas se Vám odpočítává v objednávce, ten je nutné si hlídat.

 

 

 

V e-mailu je také uvedeno, jak máte dále postupovat při očekávání Vaší zásilky. Vzhledem k častým a opakujícím se dotazům v sekci Diskuze na webu Alirecenze.cz zde uvedu překlad e-mailu od Aliexpress:

 

1. Pokud jste spokojeni se zbožím, které jste obdrželi, pak potvrďte kliknutím na „Potvrdit doručení objednávky“ (Confirm Order Received)

2. Pokud jste své zboží neobdrželi nebo pokud nejste se zbožím spokojeni, můžete kliknout na Otevření sporu (Open Dispute) před tím, než-li Vám vyprší doba pro doručení zásilky. Po jejím uplynutí se objednávka automaticky ukončí.

3. Pokud chcete dobu pro doručení zásilky prodloužit, můžete se obrátit přímo na prodejce (napsat mu zprávu) nebo klikněte na tlačítko Žádost o prodloužení doby (Request to extend Purchase Protection“ a požádejte tak o prodloužení doby doručení prodávajícího.

 

Vezměte prosím na vědomí, že uplynutím doby pro doručení bude Vaše objednávka ukončena a platba za zboží bude automaticky odeslána prodejci.

Z tohoto vyplývá, že „reklamace“ na nedodané nebo poškozené zboží můžete uplatnit pouze v případě, že se Vám ještě odpočítává čas. Po uplynutí času již nemůžete otevírat spor či žádat o prodloužení doby!!! Peníze jsou odeslány prodejci a tím prodejce obvykle přestává reagovat na zprávy. Aliexpress Vám pošle 2 e-maily upozorňující na končící dobu pro doručení (5 dnů a pak 2 dny před ukončením doby) a pokud jste na ně nereagovali (prodloužením doby či otevřením sporu), odpočítávání času ukončí objednávku a nemáte žádnou možnost jak dostat peníze zpět!!! Zbývá Vám jen čekat, zda zboží přijde.

Ještě k tématu prodloužení doby pro doručení zásilek z Aliexpress. O prodloužení doby pro doručení můžete požádat kdykoliv během odpočítávání času, ale pravděpodobně tak učiníte v době, kdy Vás na končící čas upozorní Aliexpress e-mailem 5 dnů před koncem doby. Doporučuji tento e-mail neignorovat, ale čas si ihned prodloužit, i když dle sledování vidíte, že zásilka je již na pražské třídírně zásilek. Prodejce má na vyřízení Vaší žádosti o prodloužení doby 48 hodin. Pokud však na žádost o prodloužení kliknete až při druhém e-mailu, který posílá Aliexpress, budete informováni, že do konce doby pro doručení zbývá méně než 2 dny a proto se Vám důrazně doporučuje otevřít spor. Tím Aliexpress upozorňuje na to, že prodejce by nemusel stihnout Vaši žádost vyřídit a čas by Vám tak mohl uplynout.

 

Kliknutím na Žádost o prodloužení doby (Request to extend Purchase Protection) se Vám otevře malé okno, do kterého máte zapsat, o kolik dnů si přejete dobu pro doručení prodloužit. Zadávejte nejméně o 14 dnů, ale můžete i více. Potvrďte kliknutím na Confirm. Nyní byla žádost o prodloužení odeslána prodejci a ten by ji měl do 48 hodin prodloužit. Většinou potvrdí do druhého dne a často prodlouží o delší dobu, než o jakou jste žádali. O prodloužení doby jste poté informováni zprávou, do e-mailu Vám přijde upozornění na novou zprávu. Odpočítávání času pro potvrzení objednávky se tak prodlouží, ale POZOR! na novou končící dobu již nebudete upozorněni e-mailem ani jiným způsobem od Aliexpress!!! Tento nový prodloužený čas si již musíte ohlídat sami!

Nyní si tedy ukážeme, co udělat, když nám přijde e-mail od Aliexpress, že zásilka byla odeslána. Buď si můžeme otevřít stránku Aliexpress a přihlásit se ke svému účtu, nebo stačí, když v e-mailu kliknete na číslo objednávky. Otevře se přihlašovací stránka Aliexpress, zadáte své údaje a poté jste rovnou přesměrováni do konkrétní objednávky. To je výhodné, když čekáte na odeslání u více zásilek, nemusíte tak kontrolovat, která z nich byla odeslána.

 

Máme tedy otevřenou objednávku a hned pod záhlavím objednávky vidíme modrý rámeček s logistickými informacemi. Zde napsané jakým typem dopravy byla zásilka odeslána, jaké je sledovací číslo (Tracking Number) a informaci o tom, že sledovací číslo se na stránkách dopravce zobrazí ve sledování 5-10 den.  Opravdu to tak bývá, sledovací číslo se zobrazuje mezi 7-11 dnem. Pokud se však ve sledování nezobrazí ani 14tý den, můžete napsat prodejci zprávu, aby prověřil, zda se zásilka neztratila. On tak může zjistit, že se opravdu ztratila a zboží odešle znovu, nebo napíše, že poslal špatné sledovací číslo a napíše nové nebo také může napsat, že se jednalo o malou zásilku a poslal ji bez sledovacího čísla. Bez sledovacího čísla se často posílají drobné věci – prstýnky, náušnice, samolepky na nehty, přívěsky a obaly na mobil apod.

 

Na Aliexpress jsme si našli sledovací číslo a nyní ho můžeme vložit do formuláře pro sledování na stránkách dopravce. Jak zjistíme, kam číslo vložit? Za informací o tom, že sledovací číslo bude dostupné během 5-10 dnů je modrým písmem zvýrazněný odkaz na stránky dopravce. Když na tento odkaz kliknete, otevře se Vám v novém okně formulář pro sledování. Někdy však prodejce dá správný odkaz do poznámky (Remarks).

 

Sledovat zásilku můžeme jak na stránkách dopravce, tak se nám také detaily přepravy zobrazují přímo u objednávky na Aliexpress. Jen jsou zde někdy až s několikadenním časovým posunem.

 

Přikládám sem přehled odkazů, kde nejčastěji můžete sledovat své zásilky (nuly nahrazují čísla, otazník písmeno).

 

R?0000000000CN – www.17track.net, ale můžete i na stránkách České pošty www.postaonline.cz/trackandtrace Zásilka přijde do Vašich rukou jako doporučený balíček nebo doporučený dopis, na podpis jako potvrzení o doručení. Pokud v době doručování nejste doma, budete jej mít uložený na poště. Tyto doporučené zásilky Česká pošta přečíslovává na česká čísla – doporučený balíček na BA000000000VV, doporučený dopis na RR000000000VV. Podrobný popis vyhledávání viz video.

 

18000000000BJ (BJ-BeiJing, SH-ShangHai, HK-HongKong), YC000000000YW, PG000000000GN, 02000000000 – Yanwen track.yw56.com.cn/en-US/ nebo v případě nedostupnosti stránek lze použít i 17track. net s určením přepravce Yanwen zde: https://www.17track.net/cs Jeden z nejčastějších dopravců z Číny. Některé zásilky lze trackovat jen na území Číny a sledování končí odesláním do ČR, některé (začínající YC) dosledují i přílet do ČR. Zásilky jsou doručovány zhruba týden poté co se dostanou do ČR, jako obyčejná zásilka do schránky.

 

WD000000000CN – www.wedoexpress.com/index.php?mod=trackInquiry&act=index Obyčejná zásilka. Tento dopravce má výhodu, že u sledovaného zboží vidíte i fotku zboží před zabalením a náhled obálky s adresou.

 

WS000000000CN – ws-shipping.com/chain/search_shippinginfo.shtml Obyčejná zásilka do schránky.

 

Další stránky přepravců, vše jsou obyčejné zásilky do schránky:

www.17postservice.com/shipment/

www.71track.com/

www.ppbyb.com/

www.cnzexpress.com/index.php

www.188track.com/track/query

www.flytexpress.com/

www.faspeed.com/

 

 

18 – Zrušená objednávka prodejcem a postup vrácení peněz z Aliexpress (Cancelled order) ★★★★★

 

 

 

 

19 – Ukončení zmrazené objednávky a vrácení peněz na Aliexpress (Frozen order closed)

 

 

 

20 – Jak vybrat prodejce a vyhnout se podvodníkům na Aliexpress ★★★★★

 

Ahoj,

toto video je zaměřené na to, jak si vybrat správného prodejce a tak se vyhnout podvodníkům.

Přímo na stránkách Aliexpress píšou, aby jste si před každým nákupem přečetli, jak hodnocení prodejce, tak hodnocení produktu. Všechna tato hodnocení píšou nakupující, takže jsou velmi dobrým vodítkem k tomu, aby jste si vybrali kvalitního prodejce a ne podvodníka.

 

 

 

Podle čeho tedy poznáte, že má prodejce super hodnocení?

Hodnocení prodejce se skládá z hodnocení, které dostal od nakupujících. Za 4 nebo 5 hvězdiček dostane 1 bod. Za 3 hvězdičky dostane 0 bodů a za 1 nebo 2 hvězdičky dostane mínus 1 bod. Na základě výpočtu těchto bodů získává medaili, diamant nebo korunku. Například pro získání jedné korunky musí prodejce získat minimálně 20 000 bodů.

Pokud se podíváte na konkrétní produkt zde: https://bit.ly/1DNPu4n , kde bylo se šaty spokojeno 99 % nakupujících, konkrétně tedy 329 nakupujících hlasovalo. Prodejce má 9472 bodů a tudíž 4 diamanty. 98, 3 % hodnocení bylo kladných.

Kliknutím na diamanty nebo procenta se dostaneme do detailního pohledu na hodnocení prodejce. Pozitivní hodnocení se počítá za posledních šest měsíců vzorcem.

Vidíte zde od kdy je prodávající registrován na Aliexpress. A níže jsou detailně rozepsána hodnocení produktu, komunikace a doručování zboží. U tohoto prodejce bych se nebála nakupovat.

Prodejce, který nemá žádné hodnocení a ani není ohodnocený produkt je nedůvěryhodný. Proto bych se raději podívala po šatech, které hodnocení mají. Ale samozřejmě záleží na Vás 🙂

Pokud se s chcete s ostatními nakupujícími podělit o své zkušenosti, tak neváhejte a napište je do diskuze na Alirecenze.cz. Těším se na Vaše příspěvky a zkušenosti

 

21 – Jak napsat recenzi na zboží zakoupené na Aliexpress ★★★★★

 

Zdravím všechny, kteří nakupují na Aliexpress.

Připravila jsem pro Vás video, ve kterém se dozvíte, jak napsat vlastní recenzi na stránky Alirecenze.cz a tím tak usnadnit nakupování na Aliexpress i ostatním. Napsat vlastní recenzi je velmi jednoduché a myslím, že Vás to bude i bavit 🙂

První předpoklad pro napsání recenze je být registrovaným uživatelem na stránkách Alirecenze.cz. Pokud náhodou nejste registrovaní, tak stačí u přihlášení kliknout na ikonu Facebooku a registrace je hotová. Já ale předpokládám, že už jste všichni registrování, takže začneme 🙂

 

 

Přidat recenzi můžete kliknutím na „Přidat recenzi“ nebo přes „Recenze“. Před tím, než začnete psát svoji recenzi, tak musíte vědět, do které kategorie ji zařadíte. Já budu dělat recenzi na plyšovou hračku z pohádky Ledové království, takže zvolím kategorii „Hračky, děti a mateřství“ a pak podkategorii „Hračky“. Potom už stačí kliknout na „Přidejte Vaši recenzi do této podkategorie“ a takto se dostanete do formuláře na psaní recenze. Do tohoto formuláře se dostanete přímo i kliknutím na „Přidat recenzi“, pouze musíte sami dovybrat tu správnou kategorii. Dobře, takže kategorii mám vybranou, tak můžu začít s vyplňováním formuláře.

Do názvu recenze napište o jaké zboží se jedná. Já teda napíšu „Plyšová hračka sněhulák Olaf“. Do popisu zboží napište co nejvíce informací například velikost, materiál, příjemnost, zda barvy odpovídají popisu a obrázku prodejce, funkčnost daného zboží, komunikaci s prodejcem a prostě celou Vaši zkušenost s objednávkou. Kvůli délce videa jsem si vybrala recenzi na plyšovou hračku sněhuláka Olafa z pohádky Ledové království. Tento plyšák odpovídá popisu prodejce, má 30 cm, jak uvidíte i na přiložené fotografii, materiál je velmi příjemný, jemný, hračka nijak nezapáchala, byla čistá a je pěkně ušitá. Na plyšákovi je visačka s obrázkem pohádky Ledové království a na „noze“ sněhuláka je značka Disney store. Tato hračka vypadá úplně jako z kamenného obchodu.

Prodejce mi zaslal číslo zásilky a zboží dorazilo za 25 dnů, takže jsem prodejce ani nekontaktovala. Tento popis k plyšové hračce už by měl stačit a přejdeme k další kolonce.

Do kolonky „Odkaz na zboží“ nakopírujte přímý odkaz na dané zboží a prodejce.

Jednoduse zkopírujete odkaz na dané zboží a vložíte sem. Pokud jste dané zboží i natočili a máte video na youtube, tak odkaz vložíte do kolonky „Videorecenze“. Teď přijde na řadu důležitá kolonka, a to, zda byste doporučili dané zboží  ostatním uživatelům. Takže vyberte ano nebo ne.

Dále, za jak dlouho bylo zboží doručeno, ja dávám 25 dnů. Tady vyberte zase ano nebo ne, jestli jste platili CLO nebo DPH. Vyplňte cenu zboží i s měnou, ve které jste zboží koupili. Já jsem Olafa koupila za 5,92 USD. A doprava byla zdarma.

Teď vložím reálné fotografie Olafa, kliknutím na „Přidat obrázek“ a dát „Potvrdit“. Takto byla úspěšně přidaná nová recenze a už ji můžete vidět v ostatních recenzích.

 

 

22 – Jak eskalovat spor na Aliexpress ★★★★★

 

Ahoj,

v tomto videu Vám ukážu jak eskalovat spor. Jen Vás rychle uvedu do sporu, který právě teď vedu. Koupila jsem si kabelku, ale když dorazila, tak hrozně smrděla. Opravdu se s ni nedala jít mezi lidi, takže jsem otevřela spor. Prodejce mi nabídl, že mi vráti 1 dolar a já jsem s tím nesouhlasila a teď čekám na odpověď prodejce. Ten však neodpovídá a tak chci eskalovat spor na Aliexpress. A jak nato se podíváme uvidíte v tomto videu.

Status mého sporu je, že se čeká na akceptování nabídky prodejce.

Dále se píše, že prodejce neakceptoval můj návrh, ale nabídl jiné řešení. To můžete vidět v informacích o sporu. Můžete dále jednat o řešení ještě 17 hodin. Pokud nebudete souhlasit s navrhovaným řešením do této doby, tak bude spor eskalovat automaticky na Alibabu. Kliknutím zde si můžete přečíst o pravidlech řešení sporu.

Mám tedy několik možností, přijmout návrh prodejce, upravit daný spor, zrušit spor a nebo eskalovat spor. Já jdu tedy spor eskalovat a kliknu na escalate dispute. Ptají se, zda jsem si jista, že chci eskalovat spor. A že se mám ujistit, že jsem nahrála všechny potřebné podklady ke své reklamaci. Pokud mám nějaké nové podklady nebo nový návhr pro prodejce, tak mám kliknout na „ne, děkuji“ a upravit detaily sporu. Poznámka: Jakmile bude reklamace eskalována, tak finální rozhodnutí bude záviset na podkladech, které jsem poskytla.

Proto vždycky vkládejte, co nejvíce fotografií a důkazů o nefunkčnosti daného zboží. V mém případě se to hůř dokazuje, takže uvidíme, jak to dopadne.

Takže kliknu na Escalate dispute.

 

.

 

Doufám, že Vám video pomohlo a nezapomeňte psát recenze na zboží z Aliexpress na moje stránky Alirecenze.cz Krásný den, pááá

 

 

 

Kličové slová: Jak nakupovat český na Aliexpress, recenze, zkušenosti z číny a návody

Summary

Aliexpress slovensky, recenzie, skúsenosti, nakupovanie z číny

Slovenský Aliexpress - v slovenčine